Õppekorraldus

 

Õppekorralduse alused

  1. Veebipõhine õpe toimub Tordilabor OÜ-s eesti keeles.
  2. Füüsilises keskkonnas toimub õpe eesti ja vene keeles. Vastav info on leitav õppekava õppekeele osas.
  3. Asjaajamise keel on eesti keel, vajadusel ka vene keel.
  4. Veebipõhine õpe toimub veebipõhiselt iseseisvas juhendatud (tagasisidega) vormis.
  5. Täiendkoolitusasutuses toimub õpe asutaja poolt kinnitatud õppekavade alusel, mis on avaldatud kodulehel tordilabor.ee.
  6. Õppekavad koostatakse õpiväljundipõhiselt. Õppekavade koostamisel lähtutakse Kondiitri 4. taseme kutsestandardi kompetentsidest.
  7. Tordilabor OÜ pakub toidualaseid, sh kondiitritele suunatud tööalaseid ja vabahariduslikke täienduskoolitusi.
  8. Õppekavades teeb muudatusi Tordilabori asutaja Angelina Sorgina.
  9. Õppekavad vastavad Haridus- ja Teadusministeeriumi täiendõppeasutusele ja õppekavadele kehtestatud tingimustele.
  10. Osad Tordilabor OÜ koolitused on tulumaksutagastusega. Vastav info on leitav koolituste kirjelduses.
  11. Õppeperiood koosneb akadeemilisest tunnist (1 tund = 45 minutit).
  12. Iga õppija valib veebipõhise koolituse läbimiseks endale sobiva koha (köögi) ja aja koolitusperioodil. Tagab vajalike töövahendite olemasolu eduka koolituse läbimiseks.
  13. Füüsilises keskkonnas toimub õpe kaasaegses õppeklaasis, kus on tagatud kõik tööks vajalikud vahendid ja materjalid.
  14. Õppija võib läbida veebipõhist koolitust nii Eestis kui ka välisriigis. Oluline on arvuti või telefoni olemasolu ja hea interneti ühendus.
  15. Veebikeskkonnas koolituse lõpetamise eelduseks on osalemine õppetöös 100%. Lisaks positiivne praktiliste tööde tulemus, s.t. vastavus hindamiskriteeriumitele, vähemalt 90 % ulatuses. Koolituse jooksul hinnatakse tööprotsessi teostamist kirja (sh fotod) ja/või video teel – õigete töövahendite ja -võtete kasutamist, saadud teadmiste rakendamist töös.
  16. Füüsilises keskkonnas koolituse lõpetamise eelduseks on osalemine õppetöös 100%. Lisaks positiivne praktiliste tööde tulemus, s.t. vastavus hindamiskriteeriumitele, vähemalt 90 % ulatuses. Koolituse jooksul hinnatakse tööprotsessi teostamist visuaalselt – õigete töövahendite ja -võtete kasutamist, saadud teadmiste rakendamist töös. Lõpus teostatakse degusteerimine.
  17. Õpiväljundid omandanud ning hindamise läbinud õppijale väljastatakse tunnistus. Hindamisel mitteosalenud või hindamist mitteläbinud õppijale väljastatakse tõend koolitusel osalemise ja läbitud teemade kohta.
  18. Õppetöö järelvalvet teostab täiendkoolitusasutuse asutaja.

 

Õppija täienduskoolitusele vastuvõtu ja koolituselt väljaarvamise tingimused ja kord

  1. Veebipõhisel koolitusel osalemiseks peab õppija tegema vastava tellimuse Tordilabori kodulehel tordilabor.ee või saatma kirja angelina@tordilabor.ee sooviga koolitusel osaleda. Kui kodulehel on tellimuse esitamise võimalus peatatud (märge “Laost otsas”), siis saab õppija enda soovist osaleda teada anda läbi kontaktvormi aadressil https://tordilabor.ee/kontakt/ või e-posti teel.
  2. Kodulehel sooritatud tellimusi ja e-kirju käsitletakse tööpäevadel E−R 9.00−17.00. Üldjuhul vastatakse 30 minuti jooksul. Kui tellimus esitatakse reedel pärast kella 17:00, vormistatakse tellimus järgneval esmaspäeval.
  3. Peale kodulehel tellimuse esitamist (või otsekontakti e-posti teel) saab õppija arve e-postile. Kui arve on tasutud, saadab koolitaja välja koolitusega seotud esmase info, õppekava ning muud vajalikud materjalid.
  4. Õigeaegne arve tasumine õppija poolt garanteerib koha koolitusel.
  5. Koolituslepinguks peetakse koolitusasutuse poolt saadetud e-kirja õppija e-postile, milles on märgitud koolituse nimi, koolituskava, toimumise aeg, kestvus.
  6. Veebipõhist koolitus viiakse läbi, kui osalejaid on vähemalt 5.
  7. Õppijal on võimalik veebipõhisest koolitusest loobuda enne koolituse algust ja esimesel koolitusnädalal.
  8. Koolituse ja õppekava läbimist tõendab täiendkoolitusasutuse tunnistus.
  9. Koolituselt arvatakse välja õppijad, kes jagavad Tordilabori poolt väljastatud isikupõhiseid paroole õppematerjalidele kolmandate isikutega või käituvad teiste õppijatega ebaviisakalt. Täiendkoolitusasutusel on õigus koolitusmaksumust sellel juhul mitte tagastada. Samuti õppijad, kes esimese nädala jooksul avaldavad soovi koolitusel osalemise lõpetamiseks.
  10. Füüsilisel koolitusel osalemiseks teeb õppija vastava tellimuse Tordilabori koostööpartneri kodulehel. Kõik organisatsiooni ja tasumiste küsimused käivad läbi koostööparteri.
  11. Füüsilises keskkonas koolitust viiakse läbi, kui osalejaid on vähemalt 3.

 

Täienduskoolituse eest õppetasu maksmise tingimused ja kord

  1. Tasumine koolituse eest käib arve alusel pangaülekandega. Peale kodulehel tellimuse esitamist (või otsekontakti e-posti teel) saab õppija e-kirja teel arve. Kui arve on tasutud, saadab koolitaja välja koolitusega seotud info, õppekava ning muud vajalikud materjalid.
  2. Arve tasumine garanteerib koha koolitusel.
  3. Arve tasumiseks on antud maksetähtaeg (üldjuhul 7 päeva). Kui koolituseni on jäänud vähem, kui 7 päeva, võib täiendkoolitusasutus paluda kohest arve tasumist. Arve tasumine kinnitab koha koolitusele. Tähtaja ületamisel koha broneering vabastatakse.
  4. Täiendkoolitusasutuse asutajal on õigus muuta koolituse maksumust vastavalt õpperühma täituvusele ja koolituse alguseni jäänud ajaperioodile, et tagada õpperühma miinimumarvu täituvus ning ennetada koolituse ärajäämist. Vajadusel, õppijatega kokkuleppel lükatakse koolitus rühma mittetäitumisel edasi. Koolituse vältel hinna muutust ei toimu.
  5. Õppijad, kes on varasemalt läbinud Tordilabori täiendkoolitusi (sh iseseisevalt, va töötoad) saavad soodustust uuele koolitusele. Soodustuse määra kehtestab koolitusasutus vastavalt olukorrale.
  6. Õppetasu sisaldab täiendkoolitusastuse koolitaja poolt koostatud kirjalike õppematerjale (põhjalikud tunnikonspektid, retseptid, teoreetiline ja tehnoloogia osa), professionaalselt filmitud kvaliteetseid õppevideosid ning koolitaja mentorlust.
  7. Õppetasu ei sisalda õppimise jaoks vajalike õppeseadmete, -vahendite, -ruumi rendi, tooraine, internet kasutamise maksumust. Selle eest hoolitseb õppija ise.

 

Täienduskoolituse eest õppetasu vabastamise ja selle tagastamise tingimused ja kord

  1. Õppijal on võimalik koolitusest loobuda enne koolituse algust ja esimesel koolitusnädalal. Selleks peab õppija informeerima koolitajat e-posti teel põhjendusega hiljemalt esimese koolitusnädala viimasel päeval (pühapäev) kella 20:00’ni. Tähtaegse etteteatamise korral makstakse koolituse eest tasutud summa tagasi. Kui koolitusest loobuja pole kirjalikult teatanud ette, on täiendkoolitusatusel õigus õppetasu mitte tagastada.
  2. Kogu õppekava koolitusel osalemise katkestamisel väga mõjuval põhjusel (rasked tervislikud põhjused vm) pakutakse võimalusel osalemist järgmise õpperühmaga. Kui see väga mõjuvatel, tõenduspõhistel põhjustel pole õppijale võimalik (pikaajaline haigus vm), tagastatakse õppetasu koolituse maksjale nende tundide eest, mille osas pole koolitusega ega selle tugiteenustega seonduvaid kulutusi tehtud.
  3. Muul juhul koolituse eest tasu ei tagastata. Erandiks on, kui koolitus jääb ära koolitajast tingitud põhjustel.

 

Teised õppe korraldamiseks olulised tingimused

  1. Veebipõhise õppe ajal kasutatavad keskkonnad: Vimeo, Google Drive, WeTransef, Facebook (Instagram).
  2. Veebipõhise koolituse läbimine toimub vastavalt koolituse õppekavale ja koolitaja poolt kehtestatud juhenditele.
  3. Ligipääs õppevideotele ja -materjalidele on isikupõhine ja iga õppija saab e-posti kirja vastavate linkide, paroolide ja juhisega.
  4. Õppijal on keelatud jagada koolitusel saadud ligipääsulinke ja paroole kolmandate isikutega. Jagamisel riskib õppija kaotada juurdepääsu õppematerjalidele.
  5. Veebipõhise koolituse raames toimub suhtlus koolitaja ja õppija vahel kas e-posti (praktilise töö (kodutöö) esitamine, info vahetamine) või Facebook messengeri kaudu. Oluline on fotode/video saatmise võimalus.
  6. Füüsilises keskkonnas toimub suhtlus koolitaja ja õppija vahel suuliselt.
  7. Õppekorraldusega seotud vaidlused lahendatakse kirjalikult e-kirjade vahendamisel koolitusperioodi käigus või 14 päeva jooksul peale selle lõppemist.

 

Õppija õigused:

  • saada õppekavas ettenähtud õpet ja õppematerjalid (kirjalikus ja video formaadis);
  • olla informeeritud täiendkoolitusasutuses toimuvast õppetegevusest;
  • looduba õppest ettenähtud ajal;
  • saada põhjaliku tagasisidet koolitusega seotud teemadel koolitajalt koolitaja töö ajal;
  • teha ettepanekuid täiendkoolitusasutuse töö paremaks korraldamiseks ja õppekavadesse muudatuste tegemiseks.

 

Õppija kohustused:

  • täitma õppekava nõudeid;
  • osalema aktiivselt õppetöös;
  • esitama heas kvaliteedis fotosid tehtud töödest, et neid oleks võimalik hinnata (veebipõhine õpe)

 

Koolitaja õigused:

  • küsida õppijalt heas kvaliteedis fotosid tehtud töödest, et võimalikult täpselt hinnata;
  • mitte vastata õppijale töövälisel ajal;
  • küsida õppijatelt tagasisidet koolitusprotsessile;
  • kasutada saadud tagasiside ja tehtud tööde pildid täiendkoolitusasutuse kodulehel tordilabor.ee või sotsiaalmeedia kanalites Tordilabori lehel, näitamaks, et õppemeetodid viivad õpiväljunditeni.

 

Koolitaja kohustused:

  • koolitusel osalejate õpetamine ja juhendamine lähtudes koolitusmahust, püstitatud eesmärkidest ja õpiväljunditest;
  • tagada ligipääs õppematerjalidele kõikidele õppijatele;
  • tagada õppetööks vajalik tase ja arvestada sh õppijate teadmiste ja oskuste tasemega;
  • anda õppijale põhjaliku tagasisidet veebipõhise koolitusega seotud teemadel töö ajal.

 

Täiendkoolitusasutuse kvaliteedi tagamise kord

Tordilabor OÜ lähtub täienduskoolituse kvaliteedi tagamisel täiskasvanute koolituse seadusest, täiskasvanute täienduskoolituse kvaliteeditagamise juhendmaterjalist, täienduskoolituse õppekava koostamise juhendmaterjalist, ettevõtte ärieetikast ja õppekorralduse alustest.

Veebipõhise õppekeskkonna kvaliteet on tagatud professionaalselt filmitud õppevideotega, kvaliteetse valguse ja heliga. Õppevideod on filmitud kaasaegses spetsialiseeritud ruumis.

Füüsilise õppekeskkonna kvaliteet on tagatud vajaliku materjali, tooraine ja töövahenditega. Õpe toimub kaasaegses sisustatud õpperuumis, kus minimaalne osalejate arv on 3, maksimaalne 10.

Kirjalik õppematerjal on koostatud ja kujundatud põhjalikult, arusaadavalt, illustreeritud piltidega.

 

Koolitaja kvaliteedi tagamise tingimused ja kord

Koolitajal peab olema töökogemus õpetatavas valdkonnas, täiskasvanute koolitamise kogemus ning peab pidevalt täendama oma teadmisi ja oskusi

 

Koolitusel valmivate tööde (tortide) hindamiskriteeriumid:

Hindamismeetod Hindamiskriteeriumid
Praktiline töö igas tunnis (veebipõhine õpe)

Õpilane saadab fotod (vajadusel video) tordi (muu kondiitritoote) valmistamise etappidest ja valmis tordist (muust kondiitritootest).

•       Biskviit – läbi küpsenud, hea poorsusega.

•       Kreemid (tordi sees ja kattekreem) – stabiilsed, ühtlased, õigesti segatud ja vahustatud.

•       Täidis – õige konsistentsiga (želatiiniga – stabiilne, ilma – pehme), paigutatud tordis vastavalt tehnoloogilisele juhedile.

•       Tordi kokkupanek* – korrektne, sirge, suuri tühjusi ei esine, ei lagune, kreem ei voola välja.

•       Tordi viimistlus* (katmine ja silumine kreemiga) – õigete töövõtete kasutamine, tort on proportsionaalne ja sirge, kaetud ja silutud vastavalt nõutud tehnoloogiale.

•       Kaunistamine – stabiilne, visuaalselt korretselt paigutatud tordil, vajadusel kinnitatud. Tegemist loomingulise protsessiga, kus õpilane saab kaunistada torti enda nägemuse järgi, rakendades koolitusel õpitud töövõtteid ja – tehikaid.

•       Valmis tort* – visuaalselt ilus, isuäratav, sirge, kaasaegne, stabiilne.

 

*Tort või muu kondiitritoode.

Kui hindamisel selgub, et õppija poolt valmistatud pooltoode või valmis tort ei vasta hindamiskriteeriumitele, peab õppija töö osaliselt parandama või täielikult ümbertegema.

 

Tagasiside kogumine

Koolituse lõpus kogutakse õppijatelt kirjalikku tagasisidet e-kirja või Google Forms teel (täiendkoolitusasutus palub infot koolitaja, koolituse sisu ja korraldusliku poole osas), mida võetakse aluseks koolitusteenuse edasiarendamisel. Koolitaja analüüsib saadud tagasisidet ning teeb vajadusel muudatusi koolituse sisus ja korralduses. Koolitaja jätab endale õiguse teha õppekavas muudatusi parendamise eesmärgil.

Täiendkoolitusasutus kogub õppijate kohta järgmisi andmeid: nimi, e-post, telefon ja isikukood. Isikukood on vajalik väljastatava tunnistuse või tõendi jaoks. Isikuandmeid töödeldakse isikuandmete kaitse seaduse § 6 alusel.